BBMED S.C.
Profesjonalne sale operacyjne
Sale operacyjne Sale operacyjne Sale operacyjne Sale operacyjne Sale operacyjne Sale operacyjne

Oferta

Ściany

Metalowe panele warstwowe stosuje się do wykonania ścian w ramach zabudowy systemowej bloków operacyjnych. Ściany wykonane z paneli posiadają między innymi następujące cechy:
Zastosowanie metalowych paneli warstwowych umożliwia znaczące skrócenie cyklu inwestycyjnego realizacji sal operacyjnych.


Sufit

Metalowy sufit podwieszony jest, obok metalowych paneli warstwowych, zasadniczą częścią zabudowy systemowej bloków operacyjnych.
Charakterystyczną cechą sufitu jest gładka powierzchnia (także z zamontowanymi oprawami oświetleniowymi) i szczelność jego wykonania. Dzięki temu sufit skutecznie izoluje czyste pomieszczenie od przestrzeni nad sufitem a także umożliwia utrzymanie ciśnienia w danym pomieszczeniu na wymaganym poziomie. Konstrukcja sufitu z tzw. rastrem krytym umożliwia uzyskanie gładkiej łatwej do czyszczenia i mycia powierzchni. Podstawowe elementy sufitu to metalowe kasetony mocowane samozaciskowo do elementów rusztu nośnego.
Konstrukcja sufitu umożliwia łatwy montaż pozostałych elementów systemu, takich jak: sanitarne, szczelne lampy oświetlenia ogólnego, nawiewy laminarne, nawiewniki filtracyjne.


Lampy

Do metalowego sufitu podwieszonego, stanowiącego część zabudowy systemowej bloków operacyjnych, montuje się specjalnie zaprojektowane szczelne oprawy oświetleniowe w wersji sanitarnej. Oprawy są zlicowane z płaszczyzną sufitu, co daje jednolitą i gładką powierzchnię, łatwą do utrzymania w czystości.
Oprawy oświetleniowe są wyposażone w stateczniki elektryczne, umożliwiające skuteczne tłumienie zakłóceń. Oprawy wytwarzane są w różnych wymiarach. Dostępne są także oprawy wyposażone w moduł oświetlenia awaryjnego. Przełączanie z trybu podstawowego do pracy w trybie awaryjnym następuje automatycznie.


Nawiewy

Jednostka laminarnego nawiewu jałowego powietrza została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej zintegrowanie z metalowym sufitem podwieszonym, stanowiącym element zabudowy systemowej sal operacyjnych.
Nawiew laminarny służy do uzyskania ukierunkowanego strumienia jałowego powietrza nawiewanego do sali bezpośrednio nad polem operacyjnym. Konstrukcja nawiewu spełnia najwyższe wymagania higieniczne i techniczne.
Drobnoustroje i pyły zatrzymywane są przez wysokosprawne filtry absolutne powietrza klasy HEPA Strumień powietrza po przejściu przez siatkę laminizującą uzyskuje laminarną charakterystykę przepływu, pozwalającą na praktyczne wyeliminowanie możliwości zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia pola oparacyjnego.